Návod na jednoduchou roušku z bavlny

Nosit roušky je během pandemie koronaviru správné a zodpovědné. ROUŠKY CHRÁNÍ VŠECHNY.

Účelem roušky je nejen chránit vás, ale především vaše okolí, protože koronavirus se přenáší hlavně kapénkami.

To jednoduše znamená, že rouška může efektivně zachytit kapénky s virem toho, kdo je infikován. Nedostanou se tedy do okolí - například nezůstanou na površích, kterých se dotýkají ostatní a kde může virus vydržet několik hodin a dokonce i dní.

A jak rouška chrání vás? Sama o sobě vytváří bariéru. Sice ne tak dobrou jako respirátory, ale i tak může riziko nakažení významně snížit. Navíc se nebudete dotýkat rukou oblastí kolem úst, což je častý způsob přenosu. Sami si můžete zkusit sledovat, jak často se bezděčně této oblasti dotknete.

Takže je z toho jasné, že nosit roušku má smysl. A je to něco, za co bychom se neměli stydět, ale na co bychom měli být hrdí! Chráníme tím nejen sebe, ale i naše okolí.

A teď už k tomu, jak si základní roušku jednoduše vyrobit. Stačí k tomu látka ze 100% bavlny, 20x20 cm. Šňůrka by měla být buď 40 cm dlouhá pro zavázání za hlavou (lepší kvůli praní), nebo se dá použít kratší gumička. Může z toho být zábava s dětmi a dokonce i hezký výsledek.

Hlavně ale nezapomeňte roušku používat pouze po omezenou dobu (max. 1 - 2 hodiny) a pak ji vyměnit. Sterilizace se dá provést vypráním na 60°, v případě nouze lze využít i žehličku nebo horký vzduch z fénu.


Komentáře

  1. tady je tip na stránky, které měří efekt použitých materiálů https://smartairfilters.com/en/blog/best-materials-make-diy-face-mask-virus/

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu